www.bemowa.pl

:: Lotnisko Bemowo.
Wiadomość dodana przez: Rajski (2009-09-07 13:05:20)

Czy ktokolwiek w Warszawie ma pomysł na jego modernizacje.
Miasto przyszłości jakim staramy się by była Warszawa nie może istnieć bez lekkiej, szybkiej komunikacji powietrznej Jest to przełomowe wyzwanie dla przyszłych ekip warszawskiego ratusza i sprawdzian rozmachu w podnoszeniu miasta stołecznego Warszawa do rangi metropolii spełniajacej standardy XXI wieku.
Jest to również sprawdzian umiejętności inspirowania obecnych radnych, zasiadających w Ratuszu, przez panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz

Póki trwa kryzys i agresywna ekspansja dewloperów straciła impet, warto by poderwać się i obronić ostatnie sportowe lotnisko w Warszawie.
Obecna sytuacja wskazuje, iż jego likwidacja zawisła w póżni i wcale nie musi być przesądzona. Bemowo ma z niego duże korzyści również widowiskowo-sportowe i w interesie lokalnego samorządu leży zachowanie tej przestrzeni dla takich celów. Nie można jednak czekać, aż samo się to stanie.
Samorząd lokalny, a zwłaszcza radni powinni wystąpić do zarządu, aby opracował założenia projektowe dla terenów lotniska uwzględniające jego modernizację jako aerodromu dla lekkiej awiacji zarówno komercyjnej jak i sportowej, oraz imprezowo-widowiskowej.
Po wykonaniu założeń projektu nasza dzielnica powinna rozwinąć wokół niego kampanie promocyjną w celu uzyskania poparcia stołecznego samorządu i prezydenta Warszawy.
Stan gotowości komunikacji stołecznej do przyjęcia gości na Euro 2012 to również kondycja naszego lotniska. Był czas, że chciano je likwidować. Niemal zlikwidowaqno. I właśnie to "niemal" stanowi o mozliwości reaktywacji najbardziej atrakcyjnego i futurystycznego elementu Bemowa.
Jeśli nie uda nam się uratować lotniska kolejna autostrada rozpłata północne pogranicze naszej dzielnicy.
Chomiczówka nasz sąsiad powinna zrozumieć, że likwidacja lotniska to początek degradacji jej przestrzeni życiowej. Wystąpmy solidarnie w obronie naszych dzielnic przed urbanistyczną bylejakością.
Przypomnę, że wstępne omówienie tego projektu miało miejsce w naszym ratuszu bodajże już na poczatku 2008 roku, kiedy to generał G. Czempinski z okazji przyznania Polsce organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej omawiał korzyści płynące ze stworzenia aeropolis na Bemowie.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=873