www.bemowa.pl

:: Gdzie ci mężczyźni?
Wiadomość dodana przez: Republikanin (2009-08-18 17:50:30)

Siedzimy cicho i czekamy co będzie, a tymczasem kpią z nas w żywe oczy. Władza Platformy Obywatelskiej sprowadza większość do poziomu pariasów. Pozbawieni praktycznie praw wyborczych oddajemy państwo prostakom niezdolnym kierować szaletem miejskim.Posłuszny wyrokom Unii Europejsiej rząd Donalda T. postanowił spieniężyć wszystko co się jeszcze uchowało w skarbcu RP.
Dzięki poparciu fanów popkultury cieszy się niezwykłą popularnością. Kiedy zatwierdzona zostanie ustawa legalizujaca zażywanie narkotyków jego notowania wśród małolatów i im podobnych jeszcze bardziej podskoczą. Młodzież będzie miała alternatywę jakiej nie dawały jej poprzednie Rzeczpospolite.
Ćpaj albo emigruj. UE stoi przed tobą otworem.
Budżet 2009, tego co nazywa się III RP, rozleciał się zanim 2009 wkroczył w II kwartał. Kryzys szaleje w gospodarce wewnętrznej. Mass media koloryzują, że na Litwie w Estonii, czy na Ukrainie jest wręcz zapaść. O wykiwanych islandczykach też miło im donosić, byle PO dotelepało się do wyborów.
Jeśli schyłkujacym mecenasom liberalizmu Polska wciąż wydaje się Eldorado do robienia spekulacyjnych fortun, kosztem rozchwiania spójności obywatelskiej i gospodarczej tak dużego kraju, to godzą oni we wszystkie plany zjednoczeniowe europejskich państw na zasadach konsensusu, a to grozi nieobliczalnymi konsekwencjami społecznymi na całym kontynencie.
Potężne gospodarki UE nie utrzymają gospodarczo Europy na bezpiecznym poziomie socjalnym, gwarantujacym spokój społeczny, w sytuacji gdy same pompując pieniądze swoim bankierom zdołują sąsiada po wschodniej stronie Odry.
Postawa obecnego rządu polskiego wobec własnego kraju zamiast opierać sie na silnej racji stanu, która to racja wymaga środków na jej prezentowanie i obronę, przypomina zachowanie chłopa małorolnego wobec dziedzica. Zamiast wzmacniać walące sie obejście idzie do bogatego sasiada i prosi o wykupienie rozpadających się zabudowań gospodarczych, bo mu brakuje pieniędzy na koraliki dla Jagny i spłacenie okowity u karczmarza.
Młodość bywa chmurna i durna, ale zachwyt nad potęga poparcia dla tego rządu, a zwłaszcza lansu PO i jego ikony Donalda T. może płynąć tylko spod piór alienów antagonizujacych społeczeństwo podziałami na starych i młodych na katolików i oświeconych.
Może również oznaczać, że klaka medialna spacyfikowała inteligencję Rzeczpospolitej.
To ze kraj grzęźnie w gospodarczym bagnie zaczyna stawać się już tak oczywiste, że trudno przypuszczać by do najmniej doświadczonej grupy wiekowej nie dotarła wkrótce refleksja, że zostali wyautowani. Ich powrót do gry może okazać się bardzo radykalny. Młodzież przy całej swej beztrosce pozostaje niezwykle czuła na prawdę i fałsz. Jest durna, ale tylko do pierwszej konfrontacji z życiem na własny rachunek.
Co do inteligencji, jako że z definicji nie jest głupia, jej milczenie wobec dziejących się draństw jest oznaką zwykłego...
tchórzostwa.adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=867