www.bemowa.pl

:: Bloger Radosław Sikorski.
Wiadomość dodana przez: M. W-B (2014-02-22 23:08:24)

Konferencja prasowa po powrocie z Kijowa ministra SZ pozwoliła wreszcie dziennikarzom przetestować jego zwinność dyplomatyczną zarówno w Kijowie jak i przed opinią publiczną bez parawanu tłitera.

 Pan minister zbierał chwałę głównego mediatora UE z Janukowyczem ze zwykłą sobie napuszoną dumą opowiadając jak ustalony  został terminarz polubownego rozwiazania konfliktu władza społeczeństwo na Ukrainie. 
Jego gołosłowie w żaden sposób nie uzasadniało pozy zwycięzcy dyplomaty, a raczej żenowało.
Jeszcze trwała konferencja prasowa, a już cały terminarz został zmieciony przez rozczarowana opozycję.
Żadnych negocjacji ze skompromitowanym prezydentem, żadnych terminarzy zdecydowali przywódcy opozycji pozaparlamentarnej od trzech miesięcy walczącej z reżimem na kijowskim Majdanie o ustąpienie  
Skala społecznych krzywd za autorytarnych rzadów Janukowycza przekroczyła spolegliwość najcierpliwszych. 
Dzisiaj, dzień po spotkaniu dziennikarzy z R. Sikorskim i kompletnie innych od jego zapowiedzi posunięć Ukraińców zastanawiam się jak na swoim blogu skomentuje on swe wcześniejsze relacje.
Mozolnie wypracowany terminarz wylądował w koszu,
Janukowycz rejteruje z Kijowa do Charkowa z Charkowa dalej, a Sikorski po tym blamażu chyba nieprędko zwoła kolejny konpres przed kamerami TV.
No cóż, dyplomata bloger to jednak nie to samo co dyplomata, podobnie jak opinia publiczna to nie to samo co ogladalność bloga .


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8444