www.bemowa.pl

:: Nie potrafię zrozumieć...
Wiadomość dodana przez: Internauta. (2011-12-28 15:42:04)

... jak europejskie państwo jakim jest III RP mające powierzchnię zaledwie 313.000 km2 nie potrafi racjonalnie zagospodarować swojego terytorium.
Państwo, gdzie nie ma szczególnie wielkich kataklizmów, gdzie jest dość łagodny i dobry klimat, gdzie jak na tak małe terytorium jest stosunkowo dużo bogactw naturalnych, gdzie są dość dobre gleby, gdzie są lasy, są rzeki i jeziora, gdzie nie ma pustyń, gdzie jest dość dobrze wykwalifikowana siła robocza i mądra inteligencja...

Jak w takim kraju nie może być sieci autostrad, sieci szybkiej kolei między największymi miastami, dobrze rozbudowanej komunikacji szynowej miejskiej i podmiejskiej w największych aglomeracjach...
Po prostu tego nie rozumiem...
W zamian jest bezrobocie i zasiłki dla nie pracujących. Niebezpieczne dziurawe drogi. Szkaradne brudne budynki. Rozlatujące się zabytkowe kamienice. Tępi urządnicy oraz politycy gnębiący polskich innowacyjnych przedsiębiorców ciężko pracujących na hołotę, bez zmrużenia oka przyznającą sobie kolejne milionowe premie za nic nie robienie.
Obywatelom wmawia się, że jest kryzys i trzeba zaciskać pasa.
Beznadziejni prawnicy i ustawodawcy, prostej ustawy nie napiszą bez luki, błędów kolidujących z innymi ustawami
Autorytetem jest niejaki imć Balcerowicz - przeciętność kreowana ma profesora ekonomii.
Warto zadać sobie pytanie:. Czemu mimo, iż głosujemy (inteligencja zwłaszcza) tak jak od lat chce Gazeta Wyborcza i TVN kraj nadal jest infrastrukturalną pustynią (mimo dotacji z UE), nadal marnuje pieniądze, nadal brak jest pracy, nadal wielu wyjeżdża za granicę, a postępujący ujemny przyrost demograficzny dramatycznie wpłynie na emerytalne dożywanie dzisiejszych pracowników najemnych i poszukujących pracy.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=6853