www.bemowa.pl

:: S8 coraz bliżej.
Wiadomość dodana przez: Dominika Zarzeczna (2007-05-18 17:46:27)

Już jesienią tego roku rozpocznie się budowa trasy ekspresowej S8 na odcinku pomiędzy węzłami „Konotopa” i „Powązkowska”.


Jak poinformował nas szef warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wojciech Dąbrowski, GDDKiA uzyskała już pozwolenie na budowę dziesięciokilometrowego odcinka trasy. Do przełomu września i listopada potrwają procedury przetargowe, a następnie wybrany wykonawca rozpocznie prace.

Budowa bemowskiego odcinka S8 potrwa 30 miesięcy i będzie wiązała się ze sporymi utrudnieniami w ruchu w miejscach, gdzie trasa przetnie się z lokalnymi drogami. Utrudnienia wystąpią przede wszystkim w rejonie ulic Lazurowej i Górczewskiej, a następnie Dywizjonu 303 i Powstańców Śląskich.

Oprócz samej trasy ekspresowej inwestor planuje też wybudowanie ponad 10km dróg równoległych oraz przebudowanie ponad 7km ulic w bezpośrednim sąsiedztwie trasy. Linia kolejowa do Huty Lucchini będzie przebiegała na poziomie -1 w tunelu pod trasą. Budowa S8 będzie wymagała również przebudowy linii tramwajowej. Władze dzielnicy Bemowo prowadzą rozmowy z GDDKiA w sprawie przebudowy wiaduktu na ulicy Powstańców Śląskich, aby w przyszłości można było wzdłuż całej tej ulicy poprowadzić komunikację tramwajową.

Projekt kolejnej bemowskiej trasy ekspresowej S7 oczekuje w dalszym ciągu na decyzję środowiskową Wojewody Mazowieckiego. Dyrektor Dąbrowski z GDDKiA wierzy jednak, że wylotówka na Gdańsk powstanie do Mistrzostw Europy w 2012roku.adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=574