www.bemowa.pl

:: Boże Narodzenie. Łamanie opłatkiem
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2018-12-25 16:07:20)

Od wigilijnego czuwania do końca drugiego powigilijnego dnia Polska przeżywa głęboką duchową refleksję o przyjściu na świat Jezusa z Nazaretu. Urodzony w Betlejem niczym nieuprzywilejowany w tym decydującym dla każdego człowieka momencie przyciągnął ku sobie pierwszych oczekujących nadejścia Mesjasza prostych ludzi.
Wiodła ich ku niemu niezwykła aura roztaczająca się ponad ubogim Betlejemskim zajazdem, w którym Maria zagościła w czas porodu. Pasterze zobaczywszy szczęśliwe narodziny nieznanego im dziecka bezbłędnie odczuli, iż narodził się od dawna wyglądany Zbawiciel.
Byli pierwszymi, którym dane było uczestnictwo w przełomowym wydarzeniu misyjnym jakiego podjął się Bóg ojciec w osobie Syna, na rzecz całej ludzkości.
Od tego czasu upłynęło 2018 lat.
Żyjemy w bardzo innym otoczeniu. Zwłaszcza materialnym.
Mimo to rok rocznie przeżywamy tamten moment z pełną świadomością, że Zbawiciel, jak wtedy po raz pierwszy, może i dziś tchnąć w nas ową pewność.
Że zawierzając znakom, które jak wówczas tak i dziś towarzyszą jego współdzieleniu z nami trudów doczesnego życia i otwierają przed nami perspektywę radosnego celu jaki osiągniemy co dnia po wieczność, która nie będzie bezbożną otchłanią lecz pełnią wszelkiej radości. Odzyskanym Edenem.
Chrześcijanin łamiąc się corocznie Wigilijnym płatkiem zdusza w sobie pogaństwo często tlejące się i gotowe zawładnąć nim ponownie.
Ale Wigilia w wyjątkowy sposób jest potrzebna także współczesnym poganom. Jest pomostem, którym kołowany materialnych sukcesów ułudą zatraceniec ma szansę wrócić do punktu wyjścia i ponownie odzyskać swą duchową wyjątkowość, czyli wolność. Wolność pełniejsza, odporna na wieczną pogoń za majakami mód, trendów, pożądliwości, doda mu witalności o jakiej nie można marzyć kultywując pogaństwu. Jeśli był obdarzony kreatywnymi talentami rozwinie je z tym większą satysfakcją.
Tym tekstem niczym opłatkiem serdecznie łamię się z każdym chrześcijaninem.
Ja nie cofam wyciągniętej do Ciebie ręki.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=43939