www.bemowa.pl

:: Zygrzak nie do zdarcia.
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2016-03-12 23:18:07)

Koszmar Hanny Gronkiewicz Waltz trwa. Wysadzony przez nią z urzędu burmistrza dzielnicy Krzysztof Zygrzak  odradza się niczym feniks z popiołów . 
Wszystko wskazuje na to, że ponownie zasiądzie na najmiększym fotelu Bemowa.
Twardziel.
Zaczynam go lubić.

 Młodziutki prawnik w Sądzie Administracyjnym rozwalcowuje panią Prezydent, wraz z jej wianuszkiem radców prawnych niczym nowicjuszkę, w zmaganiach o magistrackie frukty i dostojeństwa.
Wygrywa! 
Jednocześnie jego wytrawny kompan niestrudzony szef Rady Dzielnicy J. Dąbrowski niczym sławetny paryski komunard oszańcowuje zdobyty zuchwałym szturmem w 2014 roku samorząd dzielnicowy. 
Ostatnio zwinnym manewrem oskrzydlającym praktycznie rozbił tercet komisarzy pani Hanny.
Stary wyga rajcujący na Bemowie od ho, ho, G. Popielarz wierny linii PO ,,poległ" w starciu z ekipą przewodniczącego Rady.
Odwołany w lutym 2016 r. z zarządu zdaje się ma już dość naparzanki ze zjawiskowym zespołem młodych,, nie waham się użyć tego porównania kabareciarzy, których jako profesjonalny dziennikarz zapewne niegdyś sam wprowadzał w arkana zakładania i wykorzystywania mediów lokalnych na kampanię promowania PO.
W wielu dzielnicach Warszawy  po ostatnich wyborach samorządowych odchodzą jazdy, ale cwał naszej bemowskiej szarży zwala z nóg wszystko co stanie mu na drodze.
Co ciekawe nietylko goni,  ale chyba nie bierze jeńców. 
Ma przytym wielowątkową pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji  dramaturgię gęsto przetykaną znakomitym humorem sytuacyjnym. 
I niech sobie stare warszawskie dzielnice mają po kilka tradycyjnych scen teatralnych. Tu na scenie bemowskiego ratusza doczekaliśmy się takiej inscenizacji, przepraszam za słowo - bajzlu, o jakim nie śniło się nawet L. Tyrmandowi gdy pisał ,,Złego".      


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=43472