www.bemowa.pl

:: Bemowo równa do prawych.
Wiadomość dodana przez: Pragmatyk (2015-05-05 16:00:14)

Mimo formalnie krótkiego stołecznego stażu Boernerowem spięci bylismy z Warszawą już od czasów II Rzeczpospolitej.
Byliśmy inspiracją w planach rozwoju miasta w kierunku zachodnim, dla wielkich projektów prezydenta Stefana Starzyńskiego, na lata 1938-42.
 Po wojnie w latach pięcdziesiątych staliśmy się częścią Woli, by pod koniec ubiegłego wieku awansować na samodzielną dzielnicę m. st. Warszawy.  

Z racji napływu do naszej dzielnicy ludowych kadr wojska i robotników średnia uPeZetPeeR-owienia mieszkańców była stosunkowo wysoka. To po roku 1989 określało lewicowe i lewoliberalne preferencje wyborcze lokalnego elektoratu.
Po załamce w 2006 roku lewicy samorząd przejęła nibyliberalna Platforma Obywatelska. Prawica nie miała jeszcze skonsolidowanego zaplecza społecznego wśród młodych Bemowian.
Przez osiem lat, do 2014 roku, Platforma budowała polityczny monopol w Warszawie.
Bemowo szło w szpicy nowatorskich technik zarzadzania elektoratem. Burmistrz Dąbrowski wyrastał na super menedżera. Awans na zastępcę H. Gronkiewicz Waltz podczas kryzysu śmieciowo-referendalnego zwiastował nadchodzacą zmianę pokoleniową na stołecznym dworze, kiedy pani prezydent Warszawy będzie lokować swego następcę po zakończeniu trzykadencyjnej misji.
Bemowo rzeczywiste (poza czytelnikami mediów niezależnych) tumanione monologiem władzy, powielanym przez Bemowo News, BemowoNet, Radio Bemowo itd. bładziło w informatycznej mgle.
Wyborami do samorządu 2014 dotarło do dna.
Lokalna społeczność dała sobie odebrać wpływy przez zwalczające się kliki Platformy Obywatelskiej. Przez miernoty okładajace sie cepami nad pustym korytem.
Warszawa została doprowadzona do plajty, a Bemowo jest pierwszym pękniętym ogniwem sztafety PO.
Mieszkańcy naszej dzielnicy zaczynają rozumieć jak bardzo pozbawiono ich podmiotowości.
Naszej cząstce Warszawy zapaść finansów miasta zagraża głęboką peryferyzacją. Ograniczeniami w dostępie do kultury i demokracji. Zdanie na administracyjną gangstę.
My mieszkańcy mimo zaprzepaszczonej jesienią 2014 roku szansy nie rezygnujemy. Bemowo nie odpuszcza, oczekuje zmian. Bemowo stawia na zmiany. 
Bemowo równa do prawych. 


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=43314