www.bemowa.pl

:: Wykopalisko na Forcie Chrzanów
Wiadomość dodana przez: Anna Świdwinska (2015-04-02 09:53:35)

Na Forcie Chrzanów odkryto butle na gaz bojowy z czasów I wojny światowej. Nad unikatowym znaleziskiem pracują archeolodzy i wojsko.
Natrafili na nie najpierw złomiarze, a później mieszkanka Bemowa, która udała się tam, aby zobaczyć co dzieje się na Forcie. Sytuacja związana z Fortem jest niejasna, gdyż miasto nie chce udzielać na ten temat żadnej informacji.
Stowarzyszenie Inicjatywa Ekologiczna Bemowo zapytało ostatnio ponownie czy pozew w sprawie unieważnienia umowy o wieczystą dzierżawę, z deweloperem firmą MakDom, trafił wreszcie (po ponad roku) do sądu.
Odpowiedź była 1 zdaniowa: "nie jest to informacja publiczna".


Prawdopodobnie miasto znowu zaskoczy mieszkańców - tak jak poprzednio, gdy zaklinało się, że nie będzie żadnej wycinki drzew, a wycięto ponad 230. Na razie deweloper uzyskuje dalsze zezwolenia i tworzy „ekspertyzy” na temat wpływu planowanej inwestycji na środowisko naturalne.
Wynika, z nich, że usunięcie zabytkowych obwałowań i prawie wszystkich drzew, aby umieścić tam podziemne centrum hotelowe, nie ma znaczenia. Przebywające tam zwierzęta, albo same wyniosą się, albo przewiezie się gdzie indziej…
Na inwestycji najbardziej stracą okoliczni mieszkańcy – poprzez spadek cen ich mieszkań i domów a także hałasy, wyziewy z wentylacji hotelowo- restauracyjnej, spaliny i korki na wąskiej ul. Kopalnianej.
Wszyscy mieszkańcy Bemowa stracą piękny i ciekawy teren zieleni.
Dlatego zapewne władze wolą nie poruszać tego tematu - do rozpoczęcia budowy…


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=43297