www.bemowa.pl

:: Mamy już 50 tysięcy!
Wiadomość dodana przez: Redakcja (2006-10-13 16:52:44)

Dziś właśnie licznik IRB przekroczył okrągłą liczbę 50000 wejść na naszą stronę. Z tej okazji pragniemy podziękować wszystkim naszym Czytelnikom za niesłabnące zainteresowanie portalem Internetowa Republika Bemowo.


Dołożymy wszelkich starań, aby również w przyszłości nasze treści były dla Państwa interesujące. Korzystając z okazji zapraszamy do współpracy i wymiany poglądów w komentarzach do artykułów oraz na forum. Na stronie IRB mogą Państwo również zamieszczać własne teksty na różne, niekoniecznie związane z Bemowem tematy. Naszym zamierzeniem jest, aby mieszkańcy Bemowa i całej Warszawy razem tworzyli niezależne czasopismo internetowe - jesteśmy zatem otwarci na Państwa uwagi i propozycje tematów.

Pojawiliśmy się w Sieci dokładnie 31.03.2004 jako amatorski, sąsiedzki projekt, mający ożywić kontakty i wymianę poglądów między mieszkańcami naszej Dzielnicy. Uruchomiliśmy Internetowe Forum Bemowa, na którym wkrótce zaczęły pojawiać się pierwsze interwencje i opinie. Udostępniliśmy także pierwszą galerię zdjęć Bemowa, która od tamtego czasu jest systematycznie uzupełniana. Jednym z pierwszych współpracowników IRB był ówczesny przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo, pan Marcin Bonicki.

Na początku lutego 2005 IRB przeszła istotną zmianę techniczną – przechodząc z etapu statycznej witryny na dynamiczny system portalowy. Umożliwiło to łatwiejsze zgłaszanie newsów przez Czytelników, oraz uprościło wyszukiwanie informacji. W tym czasie systematycznie powiększaliśmy działy „Artykuły” i „Galeria”. Pojawiły się także pierwsze fotorelacje, które z czasem stały się standardem, a wręcz znakiem rozpoznawczym IRB. W obecnym kształcie istniejemy już prawie 2 lata.

W kwietniu 2006 dokonaliśmy rzeczy pozornie niemożliwej. Działając wyłącznie w Internecie zostaliśmy (jako jedno z pierwszych tego typu mediów w Polsce) zarejestrowani w sądowym rejestrze dzienników i czasopism jako tygodnik. Od tamtej pory chronią nas przepisy prawa prasowego.

Od grudnia 2005 regularnie prezentujemy Państwu na naszych łamach (jako jedyny niezależny portal na Bemowie) relacje z sesji Rady Dzielnicy Bemowo. Lokalni samorządowcy coraz częściej dostrzegają nasze publikacje i liczą się z zawartymi w nich opiniami.

Strzałem w dziesiątkę okazał się pomysł zamieszczenia w serwisie IRB większości prac, które brały udział w tegorocznej edycji konkursu literackiego „Wędrówki po mojej Warszawie”. Dział literacki stał się w ten sposób głównym elementem działu „Kultura”, w którym mogą Państwo znaleźć aktualne informacje o wydarzeniach kulturalnych na Bemowie.

Od początku działalności konsekwentnie (rzec można z uporem maniaka) hołdujemy zasadzie niezależności politycznej i światopoglądowej. Ponad poprawność polityczną przedkładamy poprawność merytoryczną i językową. Wielokrotnie spotykaliśmy się z wyrazami uznania z Państwa strony, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Będziemy dalej tak trzymać! Niewątpliwie.

Zespół redakcyjny IRB.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=411