www.bemowa.pl

:: Studium Zagospodarowania - składajmy uwagi.
Wiadomość dodana przez: Redakcja (2006-04-23 15:51:12)

Pojawiła się możliwość zaprotestowania przeciw planom przeprowadzenia przez Bemowo tras ekspresowych. Wykorzystajmy ją.


Do 18 maja 2006 istnieje możliwość składania uwag do projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy.

Można złożyć je w PKiN pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa, XIII piętro, pokój 1349, w godzinach pracy urzędu lub przesłać pocztą na podany adres.
Można również przynieść wypełniony formularz do Wydziału Obsługi Mieszkańców bemowskiego ratusza w godzinach pracy urzędu.

Poniżej zamieszczamy gotowe formularze do wypełnienia:
(kliknij aby pobrać)

 • formularz ogólny
 • formularz dla osób fizycznych, które życzą sobie skreślenia ze studium rezerw pod trasy ekspresowe w Warszawie
 • formularz dla osób fizycznych, które są przeciw poprowadzeniu trasy S7 przez Bemowo

 • Strategia proponowana przez bemowskich samorządowców jest następująca:
  Należy zarzucić twórców studium zagospodarowania mnóstwem uwag. Uwagi muszą być uwzględnione przy opracowaniu ostatecznej wersji studium, zatem powinno być ich jak najwięcej i powinny dotyczyć tych spraw, które mieszkańców poszczególnych dzielnic niepokoją najbardziej.

  Debata publiczna, która odbyła się 20 kwietnia pokazała, że taką palącą dla wielu warszawskich dzielnic sprawą jest problem projektowanych tras ekspresowych. Olbrzymia większość uczestników debaty wypowiadała się przeciw trasom w mieście. Jak podaje dziennik „Rzeczpospolita” do tej pory z całego miasta wpłynęło ponad 150 uwag do projektu. To bardzo mało.

  Wypełnienie odpowiedniego formularza jest proste (w razie problemów prosimy o kontakt z redakcją - służymy pomocą), a dzięki uprzejmości naszych samorządowców nie trzeba wieźć dokumentu do PKiN, ani wysyłać pocztą – wystarczy złożyć go w WOM w ratuszu.

  Składanie uwag może się okazać bardzo dobrym, skuteczniejszym od manifestacji z transparentami, sposobem zwrócenia uwagi na opinię obywateli i władz Bemowa w sprawie planowanych autostrad. Formularze do wydruku podajemy dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Chomiczówka Przeciw Degradacji.  adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=311