www.bemowa.pl

:: Bemowo - na rowery!
Wiadomość dodana przez: Dominika IRB (2006-04-02 12:01:15)

Są ludzie, którym nie przeszkadza ciągły korek na rozkopanej Górczewskiej; nie narzekają też na ceny paliwa.


W najbliższych tygodniach będzie ich coraz więcej. Niektórzy z nich marzą o tym, aby opanować miasto. Rowerzyści mają jednak swoje zmartwienia, jak choćby nie respektowanie ich praw przez kierowców samochodów, czy kiepski stan ścieżek rowerowych.


Uczestnicy Warszawskiej Masy Krytycznej w każdy ostatni piątek miesiąca o godzinie 18.00 spotykają się na Placu Zamkowym, aby licznie, kolorowo i z hukiem podkreślić, że są i że przynajmniej jednego dnia w miesiącu potrafią przejąć kontrolę na warszawskich ulicach. Pod hasłem "O równe prawa dla rowerzystów i równe drogi dla rowerów" jadą następnie ulicami miasta, za każdym razem inną trasą.

Warszawska Masa Krytyczna jest ruszeniem spontanicznym, lecz dobrze zorganizowanym - nad przejazdem czuwa policja i straż miejska, a w przypadku problemów technicznych,lub kolizji i nterweniują ratownicy rowerowi.
Ruch samochodowy na trasie przejazdu zostaje zamknięty lub ograniczony - rowerzyści rządzą.

W miesiącach wakacyjnych liczba uczestników Masy dochodzi do 2 tysięcy. Przyjechać może każdy. Zazwyczaj przejazd kończy się rundą honorową wokół pomnika Syrenki i podniesieniem... rowerów do góry.

W ostatniej Masie w ubiegły piątek wzięło udział, pomimo deszczu, koło 630 usób na rowerach. Byli też śmiałkowie na rolkach.
Bemowo, oczywiście, miało swoją reprezentację; nie brakło także IRB.

Miejsce zbiórki wyjątkowo było na Placu Bankowym.
Pogoda nie rozpieszczała, ale doskonała atmosfera imprezy rekompensowała trudy ponad 10-kilometrowej trasy po Pradze i z powrotem.

Przyszła długo oczekiwana wiosna, śnieg na nieodśnieżanych zimą ścieżkach rowerowych rozpuścił się sam, więc byłoby dobrze, aby Masa Krytyczna miała swoje uzupełnienie na Bemowie w postaci dzielnicowych rajdów rowerowych.

Wstępnie rajd bemowski planowany jest na przełomie kwietnia i maja - pragniemy zaprosić do organizacji i udziału bemowskich samorządowców.
Informacje o bieżących ustaleniach będą podawane w serwisie IRB, a więcej wiadomości o warszawskich imprezach rowerowych znajdą Państwo na stronie KL- Bemowo.


Rowerowa reporterka IRB na szlakuadres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=294