www.bemowa.pl

:: 29 marca, godz. 14.00 - otwarcie Bemowskiego Centrum Kultury.
Wiadomość dodana przez: Dominika IRB (2006-03-23 15:36:40)

29.03 - uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku BCK.
O szczegółach działalności Centrum oraz o samej ceremonii otwarcia rozmawialiśmy z panią Izabellą Pawlak, Dyrektorem Centrum.


29 marca o godz. 14.00 odbędzie się uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku BCK.


Następnie w sali widowiskowej Centrum będzie miała miejsce część artystyczna. W niej zaprezentowana zostanie dotychczasowa działalność Bemowian w dziedzinie kultury. Aby uchylić rąbka tajemnicy wypada dodać, że pani Dyrektor pojawi się również w części artystycznej, w dość nietypowej roli...

Dotychczas działające na Bemowie organizacje kulturalne będą miały w Centrum swoje miejsce zebrań, ekspozycji, imprez, lecz BCK nie będzie ich nową siedzibą. Do budynku Centrum przenosi się na stałe jedynie Bemowskie Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej.

BCK będzie miejscem przyjaznym osobom niepełnosprawnym; powstanie tam stanowisko animacji kulturalnej osób niepełnosprawnych, a zajęcia dla dzieci i młodzieży będą miały charakter integracyjny. Bemowskie Towarzystwo Artystów Plastyków będzie organizowało w Centrum wystawy prac plastycznych, a także warsztaty dla młodzieży. Pierwsza wystawa - już wkrótce. W Bemowskim Centrum Kultury planowane są następujące działy: muzyki, plastyki, tańca, słowa pisanego i literatury, słowa mówionego, klub filmowy, zajęcia redakcyjno - dziennikarskie, modelarstwo.

Oferta ośrodka jest skierowana do wszystkich grup wiekowych. Będą się odbywały sobotnie spotkania rodzinne, podczas których zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą dla siebie interesujące zajęcie. W najbliższych miesiącach BCK zaangażuje się w organizację Dni Kultury Bemowa (początek maja). W wakacje planowane są zajęcia rodzinne - m. in. wieczory muzyczne, letni teatr i kino na świeżym powietrzu. Wraz z rozpoczęciem następnego roku szkolnego, we wrześniu, należy się spodziewać zwiększenia ofert Centrum skierowanych do dzieci i młodzieży.

W budynku BCK będą na stałe działały dwie kawiarenki: jedna z dostępem do internetu, druga pełniąca funkcję czytelni czasopism. Zostanie tu również przeniesiona biblioteka Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej. Niestety, pod dachem BCK zabraknie miejsca dla biblioteki z os. "Przyjaźń".

Pomysł stworzenia Bemowskiego Centrum Kultury był wysuwany i opracowywany jeszcze w czasach, kiedy Bemowo było gminą. Teraz wreszcie doczekał się realizacji.
I bardzo dobrze, bo w naszej Dzielnicy brakowało centrum kulturalnego z prawdziwego zdarzenia.


Tak więc miejcsce już jest; do pełni sukcesu potrzeba jeszcze zainteresowania i zaangażowania mieszkańców.
Już wkrótce w IRB - relacja z otwarcia Bemowskiego Centrum Kultury.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=283