www.bemowa.pl

:: Po co komu staw Sznajdera bez stawów nie Sznajdera.
Wiadomość dodana przez: Gugi (2006-02-20 12:45:14)

Chytra sztuczka wydziału Ochrony Środowiska.

Staw (Sznajdera} po południowej stronie Połczyńskiej jest krajobrazowo mniej atrakcyjny niż zespół stawów po północnej stronie. Jest również oddzielony od osiedli ul. Połczyńską i nie on powinien stanowić oś projektu ,,Utopia’ wykoncypowanego przez niejakiego Autostradamusa i ogłoszonego 21 listopada 2005 r na tutejszym portalu.

Wydaje się oczywistym, że ten obszar powinien być rdzeniem pomysłu Wodnego Centrum Rekreacyjnego i starań ratusza o pozyskanie funduszy na ich wykup. Widok na to uroczysko pokazuje jedna z fotek w galerii IRB.

Jeśli chodzi o południowy staw to oczywiście włączenie go do centrum wodnego jest bardzo wskazane, ale niejako dopełniająco.

Trzeba pilnie nabyć stawy północne, a nie zaczynać i skupiać się na peryferyjnym obiekcie, zwłaszcza w wykupywaniu mało na tym etapie istotnych, przyległych doń działek.

Radni nie powinni puszczać na żywioł nie przemyślanych pomysłów wydziału Ochrony Środowiska bez poddania ich pod wątpliwość, ot chociażby z wyżej wymienionych oczywistości.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=258