www.bemowa.pl

:: Naprawdę Wielka Orkiestra
Wiadomość dodana przez: Dominika Barańska (2006-01-08 22:36:47)

grała 8.01.2006 w całej Polsce. Na Bemowie oczywiście też, już po raz ósmy. Na dziedzińcu Ratusza, oraz w Automobilklubie bawił się zziębnięty tłum mieszkańców dzielnicy.

Bemowian przyciągnęły występy rozrywkowych zespołów, liczne licytacje, a nade wszystko - świadomość wspólnego celu - zbiórki pieniędzy na sprzęt ratujący życie.

Około południa w Automobilklubie przy ul. Powstańców Śląskich rozległ się ryk silników. Licznie zgromadzeni pomimo mroźnej pogody mieszkańcy mieli okazję z bliska zobaczyć polskich kierowców rajdowych w akcji na pokrytym śniegiem "odcinku specjalnym".

Licytowane były przejazdy z kierowcami. Ceny za przejazd rosły od ok. 100 do 600zł. Zjechali też w swoich maszynach miłośnicy volkswagenów - były m.in. sympatyczne "ogórki" i "garbusy".

Bardzo dużym zainteresowaniem (i tak trzymać!) cieszył się namiot, w którym można było odbyć przyspieszony, bezpłatny kurs pierwszej pomocy. Kto wziął w nim udział, pewnie przekonał się, że pierwsza pomoc to wcale nie jest taka prosta sprawa i że tu teoria nie wystarczy (30 uciśnięć i 2 wdechy)

Pieniądze zebrane przez WOŚP zostaną też przeznaczone na bepłatne szkolenia w zakresie pierwszej pomocy, a takich szkoleń - nigdy za wiele. Wieczorem atmosferę pod Ratuszem podgrzewały występy zespołów muzycznych. Brakło jednak telebimu i łączności z "centrum" WOŚP i Jurkiem Owsiakiem spod Pałacu Kultury.

Największą atrakcję, jak co roku, stanowiło widowiskowe Światełko Do Nieba. Po Światełku klimat zmienił się na zdecydowanie rockowy za sprawą zaspołu Golden Life, którego wokalista jest mieszkańcem naszej dzielnicy. Golden Life zagrali m.in stary przebój "Do zakochania jeden krok" w wersji czadowej, oraz swój hit "Dobra, dobra, dobra". No i dobrze było!
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=232