www.bemowa.pl

:: Bemowo niereprezentatywne?
Wiadomość dodana przez: Redakcja (2005-10-28 01:10:37)

Wyniki na Bemowie diametralnie różnią się od ogólnopolskich. Dlaczego?

Dziwi rozbieżność pomiędzy wynikami II tury wyborów w skali makro (ogólnopolskimi) i w skali mikro (na Bemowie). Wyraźną różnicę widać nawet porównując wyniki z całego województwa mazowieckiego i z samej Warszawy.

Co spowodowało aż tak wyraźną rozbieżność? Czy Bemowo jest dzielnicą rekinów biznesu, wystraszonego perspektywą lustracji "betonu", pełnej nadziei młodzieży tuż po studiach, czy też po prostu sfrustrowanych Warszawiaków, chcących wyrazić dezaprobatę wobec Lecha Kaczyńskiego jako prezydenta stolicy?

Żadna z wymienionych możliwości nie wydaje się stu procentowo pewna, choć z drugiej strony - każda jest w pewnym stopniu możliwa. Fakt jednak pozostaje faktem - Bemowo opowiedziało się bardziej za opcją liberalną według PO niż za solidarnościowym/socjalnym programem PiS.

Polska w skali makro wybrała inaczej. Co teraz?
Czy Bemowo pogrąży się w apatii, skostnieje czekając na kolejne wybory, czy też niezrażone porażką przystąpi do obywatelskich / biznesowych inicjatyw? Oto pytanie na najbliższe miesiące.adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=190