www.bemowa.pl

:: Media niezależne na eBemowie.
Wiadomość dodana przez: Maciej IRB (2005-10-19 11:09:13)

Internet powstał dla szybkiej wymiany informacji. Masz coś do przekazania komuś instalujesz witrynę i jesteś. O komercu w sieci mówić nie trzeba, da sobie radę.Warto zastanowić się nad przepływem informacji bieżącej i stanem emocji społecznych tu i teraz. Co dzieje się obok nas, gdzie możemy bywać fizycznie, co dzieje się u innych z którymi związana jest nasza egzystencja, ale relacje są dość sformalizowane i cząstkowe, oraz co dzieje się najdalej od nas tak społecznie jak kulturowo i niewiele ma z naszą codziennością wspólnego.

Internet jest dziełem demokracji i gwarantem demokracji, tu za lat 10 będzie środowisko kontaktu bieżącego 50 % społeczeństwa. Kto zaczyna pracować w przestrzeni wirtualnej i rozumie jej przeznaczenie jako rozszerzenie własnej świadomości dla wartości uniwersalnych poszukiwanych przez człowieka od pierwszego zdumienia otaczającą go rzeczywistością, ten musi nieco złagodzić swój egocentryzm.

Kiedy pojawiło się  okno IRB jego otwarta  formuła spodobała mi się i sądzę, że akurat tutaj nie mają zamiaru dogadzać gustom konkretnego środowiska, lecz wyjść z otwartym na wszystkie jako tako zrównoważone poglądy, forum. Nie zauważyłem wchodząc tutaj żeby ktoś bluźnił uczuciom fundamentalnym,  nie widzę podziałów na  nasz, nie nasz.

Jeśli dostaje etykietkę, to od innych tu piszących. Redakcja może swoje, a mi pozwala moje. Ani razu nie okrojono mojej wypowiedzi, nie ociągano się z publikacją innych wypowiedzi co widać po datach.

Jeśli ktoś woli mini ploteczki, lokalne wydarzenia  fajnie, tutaj je wypowie, upubliczni, po to są pod fora. Bardziej znaczące sprawy może eksponować jak choćby ja teraz.

Zatem spoko i do rzeczy.

Podkręcone nastrojami bieżącej kampanii wyborczej teksty na portalu bemowskim,  są przejawem uwrażliwienia osób tu bywających na to co się dzieje wokół nas.

Jeśli zdominowane są przez zwolenników, nie twojej opcji to dobrze świadczy o ich dynamice, a niedobrze o twoich faworytach lub wręcz o tobie, czemu milczą.

Jest możliwość bombardowania njusami, komentarzami, postami czym kto lubi. Ba! Można pisać sążniste artykuły dodawać linki, wsio! Sprawdziłem wszystko działa.

Obrażać się czy zadzierać nosa bo witrynka jakaś taka nie taka też można, ale czyjeś aspiracje   to nie mój problem-niech pisze na forach GW, własnych, innych. Bemowo ma ich kilka wystarczy poszukać.   

To, że ja dostrzegam więcej w PiS’ie niż w PO pozytywów, że L. Kaczyński jest dla mnie większym autorytetem, niż Donald Tusk  w kwestii Polskiej racji stanu nie blokuje mnie przed docenianiem poglądów  wszystkich uczciwych formacji obywatelskich i mam nadzieję, że właśnie tutaj w IRB można będzie porozumiewać się w poziomie, jak oddzielać programowe plewy od ziarna, którym jest zrozumienie i umiejętność realizacji zasadniczych potrzeb najszerszego kręgu społeczeństwa w  nowoczesnej demokracji wolnorynkowej.

Bardzo ważne kto i na co będzie obracał naszymi pieniędzmi kiedy powierzymy mu służbę urzędniczą w zarządzie spółdzielni, dzielnicy, miasta czy jeszcze wyżej.

Jedna tylko myśl nurtuje mnie chronicznie, jak długo starczy funduszy entuzjastom na sponsorowanie niezależnego portalu Bemowa, zważywszy jak trudno dziś utrzymać jakąkolwiek formę niezależnej działalności gospodarczej, a cóż dopiero publicystycznej.

Co do formy przydałoby się pełniej wykorzystać możliwości audio-graficzne przekazu sieciowego.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=185