www.bemowa.pl

:: Haracz za prowadzenie działalności gospodarczej w RP wynosi około 950 zł miesięcznie.
Wiadomość dodana przez: Maciej z IRB (2011-05-16 22:54:09)

Nie zapłacisz go musisz zaprzestać działalności, lub zadłużać się z odsetkami. Nawet jeśli chcesz pracować bez osłony socjalnej dla siebie, byle tylko utrzymać firmę nie wolno. Płać, albo won z rynku. Tak wygląda wolność gospodarcza w III RP. Gdyby przełożyć to na język praktyczny sprawa wyglądałaby tak.Milion ludzi stoi w kolejce po zasiłek dla bezrobotnych. Dostaną go jeżeli pół miliona samozatrudnionych przekaże haracz do ZUS.
Jeżeli go nie przekaże nadal milion będzie bezrobotnych oczekujących na zasiłek, jednak pół miliona zdolnych wytwarzania wartości dodanej i potencjałem produkcydjno-usługowym przetrwa. W przeciwnym wypadku, po wypłaceniu haraczu, owe pół miliona potencjalnych przedsiębiorców zmierza do plajty i zamyka mikrobiznes przechodząc do strefy oczekujących na zasiłek. Wynik: półtora miliona bezrobotnych oczekujących na wsparcie kurczacej się liczby samodzielnie próbujacych znaleźć miejsce w gospodarce rynkowej.
Co pozostaje władzy zrobić? Czy podnieść, ZUS ew. podatki, czy uwolnić samozatrudniających się od haraczu byle przetrwali na własną odpowiedzialność i nie zwiększali rosnącej armii bezrobotnych.
Od 22 lat władza podnosi ZUS i podatki w mikrobiznesie.
Co, populizuje?
Napewno nie bardziej niż oni liberalizują


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=1178