Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Gdy Trzaskowski wygrał z Jakim.
poczułam/em ulgę.
popłakałam/em się z rozpaczy jak bóbr.
pokochałam/em to miasto.
nie pękłam/em, robię swoje.
już nic więcej nie musi.
tęczą wesprze sekshibicjonizm.
błyśnie inwestycyjnym rozmachem.
korupcja w ratuszu zmaleje.
cofnie decyzje komisji Jakiego.
wejdzie w buty Gronkiewicz-Waltz.

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Relacja z VII/07 sesji Rady Dzielnicy Bemowo.
Na środowej sesji Rada zajęła się wyłącznie ubiegłorocznym budżetem oraz zmianą w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym. Pozostałe punkty porządku obrad zostały przesunięte na sesję 10 kwietnia.


Radni z satysfakcją przyjęli i pozytywnie zaopiniowali sprawozdanie z wykonania budżetu Bemowa w ubiegłym roku. – Nasz budżet został zrealizowany w 96,7%, a 15 inwestycji przyniosło oszczędności - to prawdopodobnie najlepszy wynik w Warszawie – mówiła radna Hanna Głowacka. Radna podziękowała za tak dobry wynik wszystkim samorządowcom i urzędnikom, którzy w 2006 roku przyczynili się do realizacji budżetu.

Projekt zmian w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym dotyczył przede wszystkim budżetu na bieżący rok. Według wyliczeń głównej księgowej pani Ewy Rusak budżet Bemowa na 2007r powinien zostać zwiększony o 1 109 912 zł.

W planie została uwzględniona m.in. adaptacja nowego lokalu dla Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Dzielnicy Bemowo, który będzie się mieścił w budynku TBS przy ul. Pełczyńskiego.

Radni zaakceptowali także propozycję zwiększenia środków na administrację publiczną o 188 000. zł. Z tej kwoty 43 000zł miałoby być przeznaczone na uruchomienie systemu publicznego, bezpłatnego dostępu do Internetu w Ratuszu i w jego okolicy. Rada Dzielnicy Bemowo postanowiła też zabiegać o 45 000zł na zwiększenie funkcjonalności i rozbudowę strony internetowej Urzędu oraz o 100 000zł na obsługę prawną Urzędu – w związku ze zmniejszoną obsadą kadrową Wydziału Prawnego i koniecznością zlecania usług na zewnątrz.

Wbrew oczekiwaniom nie odbyło się zaprzysiężenie nowych radnych, powołanych w miejsce Włodzimierza Całki, Andrzeja Jędrasiaka i Jolanty Lipszyc. Byli burmistrzowie Włodzimierz Całka i Andrzej Jędrasiak postanowili bowiem nie składać broni i wezwali Radę pisemnie do usunięcia naruszenia prawa, do jakiego ich zdaniem doszło na sesji 28 lutego. Całka i Jędrasiak podważają opinię radcy prawnego Artura Graneckiego, który na poprzedniej sesji uznał, że sprawa odwołania ich z funkcji radnych jest sprawą publiczną, a nie osobową. Wskazują również na konieczność ciągłości funkcjonowania Zarządu Dzielnicy:
„[...] członkowie Zarządu Dzielnicy Bemowo ubiegłej kadencji [...] mieli obowiązek wykonywać swoje funkcje do dnia wyboru zarządu kolejnej kadencji, nie sposób bowiem przyjąć, aby od dnia wyboru wspomnianych członków Zarządu na radnych do dnia wyboru zarządu nowej kadencji Dzielnica Bemowo była pozbawiona możliwości działania przez swój organ wykonawczy” – czytamy w uzasadnieniu.

Autorzy wezwania przesłali je także do wiadomości Wojewody Mazowieckiego i Komisarza Wyborczego. Ponieważ opinia wojewody jeszcze nie nadeszła, radni postanowili przerwać obrady i przełożyć omawianie punktów dotyczących zmian w składzie Rady i poszczególnych komisji na sesję 10 kwietnia 2007r.
Dominika Zarzeczna | 29.03.2007 komentarz[11] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa 2014 - 18
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
2
Kalendarz
Kwiecień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.