Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Gdy Trzaskowski wygrał z Jakim.
poczułam/em ulgę.
popłakałam/em się z rozpaczy jak bóbr.
pokochałam/em to miasto.
nie pękłam/em, robię swoje.
już nic więcej nie musi.
tęczą wesprze sekshibicjonizm.
błyśnie inwestycyjnym rozmachem.
korupcja w ratuszu zmaleje.
cofnie decyzje komisji Jakiego.
wejdzie w buty Gronkiewicz-Waltz.

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Mamy już 50 tysięcy!
Dziś właśnie licznik IRB przekroczył okrągłą liczbę 50000 wejść na naszą stronę. Z tej okazji pragniemy podziękować wszystkim naszym Czytelnikom za niesłabnące zainteresowanie portalem Internetowa Republika Bemowo.


Dołożymy wszelkich starań, aby również w przyszłości nasze treści były dla Państwa interesujące. Korzystając z okazji zapraszamy do współpracy i wymiany poglądów w komentarzach do artykułów oraz na forum. Na stronie IRB mogą Państwo również zamieszczać własne teksty na różne, niekoniecznie związane z Bemowem tematy. Naszym zamierzeniem jest, aby mieszkańcy Bemowa i całej Warszawy razem tworzyli niezależne czasopismo internetowe - jesteśmy zatem otwarci na Państwa uwagi i propozycje tematów.

Pojawiliśmy się w Sieci dokładnie 31.03.2004 jako amatorski, sąsiedzki projekt, mający ożywić kontakty i wymianę poglądów między mieszkańcami naszej Dzielnicy. Uruchomiliśmy Internetowe Forum Bemowa, na którym wkrótce zaczęły pojawiać się pierwsze interwencje i opinie. Udostępniliśmy także pierwszą galerię zdjęć Bemowa, która od tamtego czasu jest systematycznie uzupełniana. Jednym z pierwszych współpracowników IRB był ówczesny przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo, pan Marcin Bonicki.

Na początku lutego 2005 IRB przeszła istotną zmianę techniczną – przechodząc z etapu statycznej witryny na dynamiczny system portalowy. Umożliwiło to łatwiejsze zgłaszanie newsów przez Czytelników, oraz uprościło wyszukiwanie informacji. W tym czasie systematycznie powiększaliśmy działy „Artykuły” i „Galeria”. Pojawiły się także pierwsze fotorelacje, które z czasem stały się standardem, a wręcz znakiem rozpoznawczym IRB. W obecnym kształcie istniejemy już prawie 2 lata.

W kwietniu 2006 dokonaliśmy rzeczy pozornie niemożliwej. Działając wyłącznie w Internecie zostaliśmy (jako jedno z pierwszych tego typu mediów w Polsce) zarejestrowani w sądowym rejestrze dzienników i czasopism jako tygodnik. Od tamtej pory chronią nas przepisy prawa prasowego.

Od grudnia 2005 regularnie prezentujemy Państwu na naszych łamach (jako jedyny niezależny portal na Bemowie) relacje z sesji Rady Dzielnicy Bemowo. Lokalni samorządowcy coraz częściej dostrzegają nasze publikacje i liczą się z zawartymi w nich opiniami.

Strzałem w dziesiątkę okazał się pomysł zamieszczenia w serwisie IRB większości prac, które brały udział w tegorocznej edycji konkursu literackiego „Wędrówki po mojej Warszawie”. Dział literacki stał się w ten sposób głównym elementem działu „Kultura”, w którym mogą Państwo znaleźć aktualne informacje o wydarzeniach kulturalnych na Bemowie.

Od początku działalności konsekwentnie (rzec można z uporem maniaka) hołdujemy zasadzie niezależności politycznej i światopoglądowej. Ponad poprawność polityczną przedkładamy poprawność merytoryczną i językową. Wielokrotnie spotykaliśmy się z wyrazami uznania z Państwa strony, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Będziemy dalej tak trzymać! Niewątpliwie.

Zespół redakcyjny IRB.

Redakcja | 13.10.2006 komentarz[2] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa 2014 - 18
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
4
Kalendarz
Kwiecień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.