Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Gdy Trzaskowski wygrał z Jakim.
poczułam/em ulgę.
popłakałam/em się z rozpaczy jak bóbr.
pokochałam/em to miasto.
nie pękłam/em, robię swoje.
już nic więcej nie musi.
tęczą wesprze sekshibicjonizm.
błyśnie inwestycyjnym rozmachem.
korupcja w ratuszu zmaleje.
cofnie decyzje komisji Jakiego.
wejdzie w buty Gronkiewicz-Waltz.

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Relacja z III/06 sesji Rady Dzielnicy Bemowo
Bemowscy radni podczas wczorajszej sesji omawiali m. in. sprawy planów zagospodarowania przestrzennego oraz przebiegu II linii metra.


1. Burmistrz Włodzimierz Całka poinformował, że w roku 2005 plany budżetowe dzielnicy związane z inwestycjami zostały zrealizowane w 84%. Dochody wyniosły ok. 143mln zł. , a wydatki – ok. 133mln zł. 4 programy były współfinansowane ze środków Unii Europejskiej – były to programy z zakresu opieki społecznej i edukacji. Przewodnicząca Komisji Budownictwa pani Hanna Głowacka zaznaczyła, że wykonanie ubiegłorocznego budżetu dzielnicy w 84% jest to dobry bilans w skali warszawskiej. Zdaniem radnej ustawa o ochronie środowiska zahamowała takie inwestycje jak budowa dróg na osiedlach Boernerowo, Jelonki, czy przebudowa skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Czumy/Konarskiego.

Niepełne wykorzystanie środków unijnych w programie aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych wiązało się z tym, że część osób chętnych nie spełniała kryteriów kwalifikacji do programu. Tu cytat z wypowiedzi burmistrza Jędrasiaka: „Przewrotnie, może nas zadowolić fakt, że na terenie Bemowa bezrobocie nie jest aż tak dużym problemem” :-)

Burmistrz Całka odpowiedzialnością za opóźnienia obarczył stołeczne Biuro Ochrony Środowiska i ZDM.
Sprawozdania z działalności Zarządu, Urzędu oraz jednostek organizacyjnych Bemowa zostały przyjęte.

2. W części obrad poświęconej planom zagospodarowania przestrzennego burmistrz Pawełczyk przedstawił kolejne zestawienia wytycznych ze strony Miasta St. Warszawy od roku 2001. W aktualnych planach opracowanych przez warszawskich radnych trasa Mostu Północnego przecina przez środek lotnisko, osiedle Boernerowo i łączy się z projektowaną ulicą Nowolazurową. Wśród miejsc związanych z dziedzictwem kulturowym Dzielnicy znalazł się (nie wiadomo, dlaczego) pas terenu wzdłuż ul. Drzeworytników, a nie zostały uwzględnione lasy i tereny zielone. Radny Mariusz Biadun stwierdził, że pod względem sensowności plan warszawskich radnych dla Bemowa porównywalny jest z planem zagospodarowania dla Marsa. Tu dwie ważne informacje:

 • „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m. st. Warszawy” jest już wyłożone na 13 piętrze Pałacu Kultury. Do 18 maja 2006 można składać uwagi dot. w/w studium. Dyskusja publiczna nad kształtem dokumentu odbędzie się 20 kwietnia 2006r.
 • 5 kwietnia o godz. 13.00 sejmowa Komisji Infrastruktury zajmie się sprawą warszawskiego węzła drogowego. Na posiedzenia Komisji zostali zaproszeni burmistrzowie Całka i Pawełczyk oraz radna Hanna Głowacka. Bemowscy samorządowcy zobowiązali się zrobić wszystko, aby nie dopuścić do przeprowadzenia trasy Mostu Północnego w obecnie planowanym kształcie. Ulica Nowolazurowa, łącząca się w miejskich planach z trasą Mostu Północnego będzie to bardzo ruchliwa arteria, w której projekcie są (cytuję burmistrza Pawełczyka) „same tunele, półtunele, estakady, jakieś grotołazy...” :-)


 • Punkty obrad dotyczące zagospodarowania przestrzennego przyciągnęły na sesję Rady wielu gości - mieszkańców Bemowa.

  3. Projekt stanowiska Rady w sprawie przebiegu II linii metra został przyjęty stosunkiem głosów 15 za, 3 przeciw, 1 wstrzymał się. Rada poparła tym samym przebieg metra wzdłuż ulicy Człuchowskiej. Radna Hanna Głowacka uzasadniała, że taki przebieg pozwoli zurbanizować i ożywić obszary Czystych i Odolan, a także nieco zaniedbaną ulicę Człuchowską. Dla przypomnienia należy dodać, że radni m. st. Warszawy obecnie skłaniają się do przebiegu II linii metra wzdłuż ul. Górczewskiej.

  4. W punkcie „|Wolne wnioski i informacje” Przewodniczący Rady pan Lech Krupiński poinformował radnych, że dnia 28 kwietnia upływa termin składania oświadczeń majątkowych za rok 2005. Oświadczenia zostaną opublikowane na stronie internetowej ratusza.

  5. Burmistrz Całka zobowiązał się do uaktualnienia w najbliższych dniach mapy przebiegu tras ekspresowych, która wisi obecnie w bemowskim ratuszu. Zgodnie z decyzją GDDKiA bowiem nastąpiły pewne przesunięcia wariantów trasy S7. Radni naszej Dzielnicy podkreślili, że nie godzą się na żaden z wariantów przebiegu trasy S7 przez Bemowo. Padła propozycja, aby zasypać władze warszawskie mnóstwem uwag dotyczących zagospodarowania przestrzennego (a więc także i tras).

  Przeciwnicy autostrad przez Bemowo mogą też wiązać pewne nadzieje z obradami sejmowej Komisji Infrastruktury z udziałem naszych samorządowców.
  O ustaleniach Komisji poinformujemy Państwa w pierwszej dekadzie kwietnia na łamach tygodnika IRB.
  Dominika IRB | 31.03.2006 komentarz[5] |
  Adres IRB

  Reklamuj się u nas
  Rada Bemowa 2014 - 18
  Cackowski M. ............ PiS
  Chmiel Zb.
  Klażyński W.
  Niedziałek A.
  Siwik K.
  Świderska T.
  Wierzchowski M.
  Oborski J.............. ex PO
  Rafalski P.
  Ryszkowski M.
  Sylwestrzak M.
  Barciński K. ................. dB
  Dąbrowski J.
  Gala P.
  Lorentowicz Ł.
  Pietrzak M.
  Schubert-Figarska W.
  Zawistowski A.
  Zięba A.
  Czerska P. ....................PO
  Przychodzień-Schmidt E.
  Wośko-Matryba J.
  Głowacka H. .......... ex SLD
  Podpłoński R........ niezal.
  Szczołek B.
  Aktualnie IRB czyta -
  3
  Kalendarz
  Kwiecień
  Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930 
  Administrator
  Zarząd
  © 2004-2017 IRB. made in Poland.