Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Gdy Trzaskowski wygrał z Jakim.
poczułam/em ulgę.
popłakałam/em się z rozpaczy jak bóbr.
pokochałam/em to miasto.
nie pękłam/em, robię swoje.
już nic więcej nie musi.
tęczą wesprze sekshibicjonizm.
błyśnie inwestycyjnym rozmachem.
korupcja w ratuszu zmaleje.
cofnie decyzje komisji Jakiego.
wejdzie w buty Gronkiewicz-Waltz.

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Prezydenckie plany burmistrza
Czy burmistrz Bemowa Włodzimierz Całka zostanie kandydatem SLD na prezydenta Warszawy?


Według informacji Życia Warszawy ["ŻW", 28.02.06] burmistrz Bemowa Włodzimierz Całka jest faworytem dzielnicowych działaczy Sojuszu w nadchodzących wyborach prezydenta Warszawy. Nawet jeśli SLD nie wystawi tego kandydata, samorządowiec planuje stworzyć centrolewicowe wyborcze stowarzyszenie samorządowe i kandydować na własną rękę. Część działaczy jednak chce, by to Włodzimierz Całka zastąpił Marka Rojszyka, obecnego wiceprzewodniczącego rady Warszawy jako kandydat SLD - w Sojuszu od lat, podobnie jak na stanowiskach samorządowych. Całka nie jest politykiem z pierwszych stron gazet, ale kompletuje już zaplecze, z którym mógłby walczyć o stołeczny Ratusz.

W marcu 2001 Włodzimierz Całka, pełniący wówczas funkcję wiceburmistrza Bemowa trafił do izby wytrzeźwień, za co w czerwcu 2001 został odwołany. Rok później powrócił jednak bez kłopotów na stanowisko. Prasa pisała wtedy:

"Włodzimierz Całka, który w atmosferze skandalu rok temu zrezygnował z funkcji wiceburmistrza Bemowa, wrócił na stanowisko. Odwołano go, bo spędził noc w izbie wytrzeźwień, gdzie przewiozła go policja. Teraz radni Bemowa ponownie mu zaufali. Zastępca burmistrza pierwszy raz zaszokował opinię publiczną pobytem w izbie wytrzeźwień przy ul. Kolskiej w marcu ub.r. W mediach pojawiły się doniesienia, że radny leżał na chodniku i nie miał siły nawet ruszyć ręką. Badania alkomatem wykazały, że miał 2.4 promila alkoholu we krwi. Andrzej Golimont, rzecznik zarządu warszawskiego SLD, mówił wtedy: - Partia nie jest stowarzyszeniem aniołów, ale przytulanie się do chodnika w stanie nietrzeźwym splendoru nie przydaje. Całka nigdy nie przyznał się do tak dużego upojenia. Mówił, że wypił cztery kieliszki wiśniówki. A ponieważ ma problemy z żołądkiem i brał lekarstwa, bardzo źle się poczuł, wyszedł na ulicę i stamtąd zabrała go policja. Wiceburmistrz zaskoczył wszystkich rok temu, teraz znowu zaskakuje. Zgodził się powtórnie kandydować do zarządu gminy Bemowo, mimo kompromitacji. (...)kiedy startował do zarządu po wyborach w 1998 roku, nie miał bladego pojęcia o oświacie. Przecież wcześniej prowadził sklep z alkoholami - odpowiada Grzegorz Ociesa z opozycyjnej AWS. Poparcie dla Całki przed głosowaniem deklarowali koledzy z SLD, radni Platformy Obywatelskiej i spora grupa niezależnych. W rezultacie 23 było za, a jedynie siedmiu przeciw. (...)" ["ŻW", 02.07.2002 r.]

Decyzja SLD nie jest jeszcze przesądzona. Tymczasem wśród mieszkańców Bemowa rozpoczęła się dyskusja, czy obecny burmistrz ma szanse w wyborach i czy powinien do nich przystępować, a także - na jaki elektorat może liczyć. Czy zdarzenie z 2001 roku zaważy na szansach kandydata? Jak mieszkańcy Bemowa oceniają działalność Włodzimierza Całki?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym forum.
Redakcja | 02.03.2006 komentarz[0] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa 2014 - 18
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
3
Kalendarz
Kwiecień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.