Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Gdy Trzaskowski wygrał z Jakim.
poczułam/em ulgę.
popłakałam/em się z rozpaczy jak bóbr.
pokochałam/em to miasto.
nie pękłam/em, robię swoje.
już nic więcej nie musi.
tęczą wesprze sekshibicjonizm.
błyśnie inwestycyjnym rozmachem.
korupcja w ratuszu zmaleje.
cofnie decyzje komisji Jakiego.
wejdzie w buty Gronkiewicz-Waltz.

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Relacja z XVI/05 sesji Rady Dzielnicy Bemowo
15 grudnia 2005r odbyła się ostatnia w tym roku sesja Rady naszej dzielnicy. Dyskutowano m.in. nad projektem planu pracy Rady na przyszły rok oraz nad bezpieczeństwem najbliższych imprez masowych organizowanych na terenie Bemowa - w tym imprezy sylwestrowej na dziedzińcu Ratusza.

1. Bemowski Sylwester nr VI 31 grudnia 2005 w godz. 22.00 - 1.00 na dziedzińcu Ratusza będzie prawdopodobnie jedyną imprezą sylwestrową na świeżym powietrzu organizowaną w stolicy. Przewiduje się od 1000 do 1500 uczestników. Komendanci Policji i Straży Miejskiej zapewnili, że ochrona tej imprezy nie odbędzie się kosztem zapewnienia w ten szczególny wieczór bezpieczeństwa całej Dzielnicy - wzmożone patrole tych służb będą też w pobliżu organizowanych imprez zamkniętych, oraz na osiedlach. Jest też opracowany plan ochrony finału Wielkiej Świątecznej Orkiestry Pomocy 8 stycznia 2006.

2. Omawianie paragrafu zatytułowanego enigmatycznie "kierunki rozwoju Dzielnicy" nasi radni postanowili przełożyć na przyszłoroczne sesje Rady, aby uzgodnić do tego czasu ów projekt ze strategią rozwoju miasta do roku 2020.

3.Sprawozdanie z kontroli Komisji Rewizyjnej przeprowadzonej w Wydziale Ochrony Środowiska na okres 2003-04 zostało jednogłośnie przyjęte. Pojawiłysię 2 zalecenia: - ustawienie pojemników do selektywnej zbiórki odpadów na terenie ogródków działkowych, - wprowadzenie systematycznej kontroli zieleni na terenach nowych inwestycji - przede wszystkim ewidencji, ile drzew wycięto, a ile zasadzono. Stwierdzono, że zalecenia należy wycofać, bo na pierwsze z nich nie ma wpływu, a co do drugiego, to inspektorzy inwestora są jedynie upoważnieni do sprawdzania stanu zieleni.

4. Sprawozdanie kwartalne z lokalnego programu uzależnień Ośrodka Pomocy Społecznej zostało przyjęte.

5. Są problemy z lokalizacją Specjalistycznej Poradni Rodzinnej. Dyrektor Przychodni przy ul Powstańców Śląskich wypowiedział Poradni umowę o wynajem lokalu. Dziś poradnia jeszcze mieści się tam, prowadząc psychoterapię dla osób dorosłych, zajęcia grupowe, zajęcia z dziećmi. Uchwalony został wniosek o wystąpienie do Prezydenta Miasta o przyznanie Poradni nowego lokalu.

6. Odbyło się pierwsze czytanie projektu planu pracy Rady na rok 2006. Projekt będzie głosowany na najbliższej sesji Rady 12 stycznia 2006r. Zgodnie z projektem w planie lutowej sesji ma się pojawić temat modernizacji starych i budowy nowych połączeń komunikacyjnych, oraz stanu przygotowań do przetargów z nimi związanych!!!

7. Przyjęty został, choć nie bez kontrowersji, projekt dot. uznania osób tymczasowo zameldowanych za mieszkańców dzielnicy Bemowo. Zatem osoby zameldowane na pobyt tymczasowy, nawet dwumiesięczny, mogą być uznane za mieszkańców Dzielnicy. Nie wiadomo tylko, jakie prawa miałyby im praktycznie przysługiwać w związku z tym. Przysłuchujący się dyskusji mieszkaniec Bemowa zaproponował, aby przyznać prawo wyborcze w miejscu zamieszkania studentom zameldowanym na pobyt czasowy ponad 10 mies. Nikt nie ustosunkował się wyraźnie do tej propozycji...

8. Planowana jest kolejna już zmiana daty Święta Warszawy, tym razem z dnia 1 sierpnia (wybuch powstania warszawskiego) na 4 czerwca (pierwsze wolne wybory). Propozycja ustalenia takiej daty została przyjęta przez Radę. I jeszcze jedna ważna sprawa: są projekty zagospodarowania Fortu Bema na tereny sportowo-rekreacyjne. CWKS "Legia" prowadzi z Agencją Mienia Wojskowego rozmowy w sprawie wieczystego użytkowania tych gruntów. I może jeszcze na koniec cytat z wypowiedzi jednego z Radnych (nazwiska nie podaję): "Jak wiemy, mieszkańcy zawsze protestują, kiedy chce się coś wybudować".

Dominika Barańska | 15.12.2005 komentarz[1] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa 2014 - 18
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
2
Kalendarz
Kwiecień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.